Aventurat e Tom Sojerit, -pershtatje View larger

Aventurat e Tom Sojerit, -pershtatje

Mark Twain BUE019

New product

Përshkrim i shkurtër

Është një libër për një djalë të ri që rritet anës lumit të Misisipit. Historia është vendosur në një qytet fiksional, i frymëzuar nga qyteti i lindjes së autorit.Tom Sojeri jeton me tezen e tij Poli dhe me gjysmë-vëllain Sid.

More details

476 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN99927-54-26-5
Viti i botimit2003

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Është një libër për një djalë të ri që rritet anës lumit të Misisipit. Historia është vendosur në një qytet fiksional, i frymëzuar nga qyteti i lindjes së autorit.Tom Sojeri jeton me tezen e tij Poli dhe me gjysmë-vëllain Sid. Tom është një djalë i shkathët, por trazovaç, që ia bën të vështirë jetën teze Polit. Pas një aventure fëmijërore me Bekin, një vajzë e sapoardhur në qytet, Tomi, Hakëlberri Fin dhe Xho Harper ikin bashkë në një ishull të vogël. Ndërsa i gëzohen lirisë, djemtë mësojnë se njerëzit po kërkojnë në lumë për trupat e tyre.Pas kësaj, aventurat e djaloshit Tom Sojer dhe miqve të tij nuk kanë të mbaruar.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages212
ISBN99927-54-26-5
Viti i botimit2003
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBedri Dedja