I ri Aventurat e Tom Sojerit Shiko më të madhe

Aventurat e Tom Sojerit

Mark Twain A-005086

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër do lexuar përpara se të rritemi më tej! Rrituni me Tomin!

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN97899956086805

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Tashmë ai zbuloi diçka me të vërtetë të re: se të japësh fjalën a të betohesh se nuk do ta bësh diçka, mund të të shtyjë më shumë që ta bësh atë gjë.”

Ky roman është paraqitja idilike e fëmijërisë së djaloshit Tom Sojer, për të cilin nuk ka mbetur fëmijë që të mos ketë dëgjuar. Aventurat e panumërta nëpërmjet të cilave kalon ai, megjithëse mund të thuhet se janë përvoja nga vetë jeta e Mark Tueinit, lexohen si magjishëm, pasi janë mbushura plot mistrecëri dhe energji djaloshare.

Aventurat e tij me Hakëllbëri Finin shkojnë gjersa të zbulojnë vrasësin, Xho Indianin, i cili kryen një krim të rëndë, për të hedhur kështu hapin e parë drejt botës së të rriturve.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe302
ISBN97899956086805
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiSilvester Manaj