Reduced price! Magjia e dëshirës View larger

Magjia e deshires

Chris Colfer LG0109

New product

Përshkrim i shkurtër

“Magjia e dëshirës” është libri i parë i serisë “Vendi i rrëfenjave” i shkruar nga autori amerikan Chris Colfer, botuar për herë të parë në SHBA. Në serinë “Vendi i rrëfenjave” tregohet historia e dy binjakëve, Aleksia dhe Koner Bejlit, të cilët futen përmes një libri magjik në një dimension tjetër, ku jetojnë të gjithë personazhet e famshme të përrallave.

More details

482 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928192660

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Aleksia dhe Koner gjenden në njëvend magjishëm e të panjohur, ku ndodhin shumë të papritura dhe rreziqe eku binjakët përballen me personazhet e përrallave të dashura që lexonin kurishin fëmijë.

Bota e Aleksias dhe e Koner Bejlit ndryshoi tërësisht, kur gjyshja u dha binjakëve librin e saj të moçëm të përrallave. Ata as që mund ta imagjinonin se përmes tij do të përfundonin në një vend krejt të pazakontë, në vendin e rrëfenjave, ku përrallat janë reale.

Aleksia dhe Koneri shpejt zbuluan se përrallat që ata njihnin qysh kur ishin fëmijë nuk kishin mbaruar, por vazhdonin të zhvilloheshin në këtë vend magjik: tashmë Flokarta është një rratisur e shumëkërkuar, Kësulëkuqja ka një mbretëri të sajën dhe mbretëreshë Hirushja është gati të bëhet nënë!

Paçka se kjo është një botë e mrekullueshme, ata duan të kthehen në shtëpi, por me Mbretëreshën shtrigë që u është vënë pas gjurmëve të tyre, a do arrijnë t’ia dalin mbanë?!

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages254
ISBN9789928192660
Shtëpia botueseThe wishing spell
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGenc Shehu
I ri1