Perbindeshi i akullit View larger

Perbindeshi i akullit

David Walliams A-003014

New product

Përshkrim i shkurtër

David Walliams vjen me një vepër të re për lexuesit e vegjël shqiptarë: Një bestseller absolut në Britaninë e Madhe dhe në të gjithë botën. Walliams vazhdon t’i magjepsë vogëlushët me librat e tij.

More details

467 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286406

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Londër 1899. Kjo është historia e një jetimeje dhjetëvjeçare dhe një mamuthi 10 000-vjecar...

Kur Elsi, një jetime e pa strehë që endet nëpër rrugët e Londrës viktoriane, dëgjon për të mistershmin Përbindësh të Akullit - një mamuth leshator i gjetur në Polin e Veriut - ajo është e vendosur të mësojë më tepër...

Shpejt Elsi gjendet ballë për ballë me krijesën dhe nis aventurën e jetës nga Londra, përmes deteve të epërme e në zemër të Polit të Veriut!

Heronjtë vijnë në forma dhe përmasa të ndryshme në aventurën më të madhe e më epike të David Walliams!

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages496
ISBN9789928286406
Shtëpia botueseIce monster
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka
I ri1