Bukureshti i Shqiptareve View larger

Online only

Bukureshti i Shqiptareve

Ardian Majuru FB0042

New product

Përshkrim i shkurtër

Do të gjeni dashurinë e mallin ndër shqiptarët e emigruar në Rumani që nga shekulli XVI, e më vonë të koncentruar në Bukuresht, ku organizoheshin e vepronin në forma e mënyra të ndryshme për ta ruajtur e kultivuar identitetin kombëtar, gjuhën, kulturën, traditat dhe për të ndihmuar atdheut e kauzës kombëtare shqiptare.

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994356676
Viti i botimit2009

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages169
ISBN9789994356676
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiLuan Topçiu