Bukureshti i Shqiptareve Shiko më të madhe

Vetëm online

Bukureshti i Shqiptareve

Ardian Majuru FB0042

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Do të gjeni dashurinë e mallin ndër shqiptarët e emigruar në Rumani që nga shekulli XVI, e më vonë të koncentruar në Bukuresht, ku organizoheshin e vepronin në forma e mënyra të ndryshme për ta ruajtur e kultivuar identitetin kombëtar, gjuhën, kulturën, traditat dhe për të ndihmuar atdheut e kauzës kombëtare shqiptare.

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994356676

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe169
ISBN9789994356676
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiLuan Topçiu