Nje grusht fat

Istref Haxhillari A-004453

New product

905 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928034014
Viti i botimit2019

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

... I gjetën të gjithë. Dilan Somotinën jo. Nuk ishte me të tjerët. Tani as i vdekur. Në gropën e hapur përkrye varrezave të Somotinës vunë armët dhe sendet e komandantit pa fat.

Varri bosh u bë më i vizituari, më i frikshmi i varrezave të fshatit. Zbrazëtia e shndërroi në monument.

Dunajeti mori namin e fshatit mizor që hëngri kokat e aq burrave njëherësh, mori damkën e fajtorit pa faj.

Vështirë t’iu shpjegoje brezave të vërtetën e fshehur në velin gri të misterit.

Për ata që nuk e jetuan, lufta s’ishte veçse përrallë me fund të hidhur. Sado e dhimbshme, jeta e njeriut ndodh të kthehet së fundi në një shaka të madhe.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages248
ISBN9789928034014
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1