I ri Nje grusht fat Shiko më të madhe

Nje grusht fat

Istref Haxhillari A-004453

Libër i ri

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët248
ISBN9789928034014

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

... I gjetën të gjithë. Dilan Somotinën jo. Nuk ishte me të tjerët. Tani as i vdekur. Në gropën e hapur përkrye varrezave të Somotinës vunë armët dhe sendet e komandantit pa fat.

Varri bosh u bë më i vizituari, më i frikshmi i varrezave të fshatit. Zbrazëtia e shndërroi në monument.

Dunajeti mori namin e fshatit mizor që hëngri kokat e aq burrave njëherësh, mori damkën e fajtorit pa faj.

Vështirë t’iu shpjegoje brezave të vërtetën e fshehur në velin gri të misterit.

Për ata që nuk e jetuan, lufta s’ishte veçse përrallë me fund të hidhur. Sado e dhimbshme, jeta e njeriut ndodh të kthehet së fundi në një shaka të madhe.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët248
ISBN9789928034014
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori