Shko ne ferr, Dante! View larger

Shko ne ferr, Dante!

Luigi Garlando A-008642

New product

Përshkrim i shkurtër

Nga shkrimtari i mirënjohur italian, Luigi Garlando, doli në qarkullim vepra e tij më e madhe: "Shko në ferr, Dante!", shqipëruar nga Adrian Beshaj. Luigi Garlando i jep jetë një romani piroteknik, ku, me njëmbëdhjetërrokësha dhe Beteja Reale, një adoleshent i sotëm do të duhet të ketë punë me mjeshtrin më të shquar dhe shpërthyes: Dante Alighieri-n.

More details

505 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
Viti i botimit2022

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në Firence është një vilë luksoze e Pesëqindës, Galjarda.

Pikërisht aty jeton Vaskoja, katërmbëdhjetë vjeç, një rrugaç i pandreqshëm i mësuar të keqtrajtojë mësues, shokë dhe familjarë.

Në shkollë Vaskoja të dhimbset, në këmbim është i pathyeshëm në Fortnite dhe projekton të bëhet një gamer profesionist.

Derisa një ditë mundet nga një kundërshtar që quhet Dante dhe mban kësulën klasike të Poetit.

Por kush është?

Dhe pse flet në vargje?

Sapo mundet, Vaskoja kthehet në pozicion dhe kërkon revanshin, pa ditur që sfida më nxitëse e jetës së tij sapo ka filluar.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages442
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Beshaj
I ri1