Reduced price! Bukepjekesja trashaluqe View larger

Bukepjekesja trashaluqe

Peter Svetina BDR0151

New product

97 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928377173

368 Lekë

-8%

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Bukëpjekësja trashaluqe, Margot, punon në furrë në stacionin kryesor të trenit. Ajo

pjek petulla. Të freskëta dhe të këndshme! Mirëpo Margot e ka një sekret.

Një sekret të pazakontë.

Nganjëherë futet në petull, e pastaj...

Hej, shikoni, andej po vjen piktori i njohur Friderik Simitja. Vrapon mu te petulla. Është i uritur, pasi në fenerin gjigant është duke vizatuar botën. I shërben vetes petullën më të afërt, nxjerr paratë nga xhepi dhe i vendos mbi banak.

Juhuha, sa e rëndë kjo petull!

Data sheet

pages36
ISBN9789928377173
RedaktoriMe ilustrime të mrekullueshme ngaPeter Škerl
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikollë Berishaj
I ri1