Kepler 62 – libri i trete: Udhetimi View larger

Kepler 62 – libri i trete: Udhetimi

Bjorn Sortlano MEP0162

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky është libri i tretë i serisë fantastiko-shkencore prej gjashtë librash, që ka bërë për vete mijëra fëmijë në më shumë se njëzet vende të botës.

More details

1105 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086433

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ari, Joni dhe Maria, që ju tashmë i njihni, do të nisin udhëtimin më të gjatë të ndërmarrë ndonjëherë nga njeriu. Jeta në Tokë pa shuhet, ndaj ata duhet të udhëtojnë larg në hapësirë, në kërkim të një mundësie të re. Objektivi është planeti Kepler62, por udhëtimi drejt tij është i panjohur dhe plot me rreziqe.

Një anije i con ata në një stacion hapësinor prej nga do të nisin udhëtimin drejt hapësirës të ndarë në grupe.

Ari dyshon se ekuipazhit nuk i është thënë gjithcka rreth misionit të tyre të ardhshëm.

Kush ishte në kapsulat shtesë në anije?

Pse Ari zgjohet në mes të udhëtimit?

A do të mundin Maria dhe Ari të përballojnë të vetëm sfidat e rrezikshme?

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages159
ISBN9789928086433
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 7 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFlavja Maca
I ri1