Kalamajte e pallatit tim 2

Bedri Dedja BAO0637

New product

Përshkrim i shkurtër Në faqet e këtij romani do të njiheni me lojërat, shqetësimet dhe gëzimet e bashkëmoshatarëve të një kohe të shkuar dhe të një rendi tjetër shoqëror. 

More details

11095 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928375988

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ngjarjet ndodhin në një pallat në Tiranë, në shkollë, në rrugët e kryeqytetit, e më tej, edhe në fshat. Gjithçka është dhënë me vërtetësi të madhe artistike nga autori. Por ky libër mund të lexohet me kënaqësi edhe nga të rriturit, pasi në rrëfimet e tij ata do të gjejnë gjurmët e fëmijërisë së tyre, do t’u ringjallen kujtime nga Shqipëria e dikurshme, si dhe nga jeta e thjeshtë e asaj kohe, që sot nuk ekziston më.

Data sheet

pages164
ISBN9789928375988
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
I ri1