Perse me quajne Xhovani

Luigi Garlando BAT0176

New product

Përshkrim i shkurtër

Jeta e Xhovani Falkones e rrëfyer nga një baba te një fëmijë.

"Njerëzit ikin, idetë mbeten dhe vazhdojnë të ecin me këmbët e njeëzve të tjerë''.

Xhovani Falkone

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219909
Viti i botimit2018

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Xhovani është një fëmijë nga Palermo. Për dhjetë-vjetorin e ditëlindjes së tij, babai i dhuron një shëtitje për t'i shpjeguar se pse, nga të gjithë emrat e mundshëm, për të u zgjodh pikërisht emri Xhovani. Hap pas hapi, përgjatë rrëfimit, ringjallen ngjarjet kyçe të jetës së Xhovani Falkones, angazhimet e tij, fitoret dhe humbjet, fundi i tij tragjik. Xhovani zbulon se babai nuk i flet për gjëra abstrakte: mafia ekziston edhe në shkollë, ajo është një armike që duhet luftuar menjëherë, pa pritur që të rritemi.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages172
ISBN9789928219909
Shtëpia botuesePer questo mi chiamo Giovanni
RedaktoriElona Zeraliu
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 9 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKlodi Meshi