Sekrete te ruajtura mire View larger

Sekrete te ruajtura mire

Liane Moriarty MEP0085

New product

Përshkrim i shkurtër

Një roman intrigues që flet për martesën, për marrëdhënien mes motrave dhe vëllezërve, si dhe për faktin se askush s’na lëndon dot më fort se njerëzit që duam më shumë.

More details

494 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086204

1 550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

PO TË TË HUMBTE MAMAJA, DO TË BËJE DENONCIM NË POLICI?

Edhe sikur i dyshuari kryesor të ishte babai yt? Kjo është dilema me të cilën përballen motrat dhe vëllezërit Delejni.

Familja Delejni ka vend të veçantë në komunitet. Bashkëshortët, Stenin dhe Xhoin, i kanë zili gjithë miqtë e tyre. Pas pesëdhjetë vitesh martesë, ata kanë shitur më në fund akademinë e famshme të tenisit dhe janë gati të nisin çka duhet të ishin vitet e arta të jetës së tyre. Atëherë pse s’janë aspak të lumtur?

Një natë, në derën e Xhoit dhe Stenit troket një e panjohur, Savana, e gjakosur pas një konflikti me të dashurin. Delejnët ia ofrojnë me shumë kënaqësi mbretërinë e vogël për të cilën ka aq shumë nevojë. Po kur humb Xhoi, Savana nuk gjendet gjëkundi dhe policia merr në pyetje Stenin. Dy nga fëmijët e çiftit mendojnë se i ati është i pafajshëm; dy të tjerët nuk janë aq të sigurt. Është e qartë që të gjithë Delejnët duhet ta shikojnë historinë e familjes me tjetër sy.

REVIEWS

“Liane Moriarty konfirmon vendin e saj si shkrimtare e zhanërit të misterit, duke përdorur çdo detaj në rrjetën e saj të ndërlikuar narrative për të mos ia zbehur kureshtjen lexuesit deri në të papriturën e fundit.” 

-Revista “Vulture”

“Lexuesit do ta adhurojnë këtë libër.” 

- Gazeta “The Washington Post”

Data sheet

pages358
ISBN9789928086204
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiManjola Nasi
RomanPsikologjik
I ri1