Alo gjyshi? Te flas nga toka View larger

Alo gjyshi? Te flas nga toka

Cecile Alix A-000834

New product

Përshkrim i shkurtër

Libër i veçantë, plot ndjesi, zbavitës dhe nganjëherë me tone humori. Roman prekës mbi përjetimin e fëmijëve kur ju vdesin gjyshërit. Ky libër u përgjigjet pyetjeve të tyre madje guxon të thotë që shpesh të rriturit nuk dinë si të komunikojnë me fëmijët për këtë temë.  Autori e trajton temën pa tabu, me shumë ngrohtësi e ndjeshmëri.

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084781

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Juni është një djalë gazmor, fëmijë lozonjar dhe gjyshi i tij e quante trumcaku gaztor. Por një ditë një lajm i zymtë e tronditi. Gjyshi i tij kushte vdekur. Juni shndërrohet në një fëmijë pa fjalë, i zymtë dhe i trishtuar. Sigurisht familja e tij është e tronditur, Juni i bën vetes pyetje të shumta, mendimet i vërtiten dhe i bëhen lëmsh në kokë. Djaloshi nuk di si t’ua thotë këto mendime prindërve, dhe kur arrin t’u bëjë atyre disa pyetje, këta të fundit nuk i japin tamam përgjigjet që djaloshi pret të mësojë. Gjithçka ngatërrohet në mendjen e tij.

Kur përjetohet vdekja e njeriut të afërm ose jo, fëmijët bëjnë pyetje mbi vdekjen. Ky libër u përgjigjet pyetjeve të tyre madje guxon të thotë që shpesh të rriturit nuk dinë si të komunikojnë me fëmijët për këtë temë.

Roman prekës mbi përjetimin e fëmijëve të vdekjes së gjyshërve. Tema mbi vdekjen rrallë trajtohet në letërsinë për fëmijë. Autori e trajton trajtohet pa tabu, me shumë ngrohtësi e ndjeshmëri.

Tekst i bukur, i rrjedhshëm, me fjalor të pasur, është pritur shumë mirë nga lexuesit në Francë. Falë një letërsie të tillë prindërit dhe mësuesit mund t'u përgjigjen lehtësisht pyetjeve të fëmijëve mbi vdekjen.   

Komente shumë pozitive ka patur edhe për kopertinën dhe cilësinë e botimit. 

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
ISBN9789928084781
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdriana Koxha
I ri1