Categories

Specials

List of products by supplier: MediaPrint

per page
Showing 1 - 32 of 180 items
 • Quick view
  600 Lekë 750 Lekë -20% In Stock

  Studiuesja Suzana Varvarica Kuka sjell librin e dytë të kolanës “20 mjeshtrit e hershëm shqiptarë”, një histori arti për fëmijë dhe të rinj. Në këtë botim, fëmijët dhe të rinjtë do të njihen me njëzet mjeshtër të tjerë të artit të pikturës dhe skulpturës, për të cilët, ndoshta, nuk kanë lexuar dhe dëgjuar. Ata dhe veprat e tyre të përzgjedhura bëjnë pjesë...

  600 Lekë
  750 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  640 Lekë 800 Lekë -20% In Stock

  Një histori interesante që të rrëmben me gjuhën e përzgjedhur, humorin e hollë dhe ilustrimet e gjalla. Njihuni me Mangun dhe Bizun e do ta shihni edhe vetë që do të zënë një vend në zemrat tuaja. 

  640 Lekë
  800 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 750 Lekë In Stock

  Abetarja është hartuar me synimin për të ndihmuar nxënësit, që nisin shkollimin, të bëjnë hapin e parë në mësimin e leximit dhe shkrimit të gjuhës shqipe dhe të zhvillojnë kompetencat bazë për të komunikuar në gjuhën amtare: për të folur, për të dëgjuar, për të shkruar dhe për të lexuar. Ky libër është mbështetur në përvojat më të mira evropiane dhe në...

  1 750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  Akademik Bahri Beci ka lene nje tekst Abetareje, permes te ciles vogelushet mund te mesojne lehtesisht shkronjat e para te gjuhes shqipe.

  550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Libri ka pasqyruar me mjaft mjeshtëri ndjeshmërinë, miqësinë dhe dhembshurinë. Pavarësisht nga tema, autorja e ka bërë librin edhe argëtues.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  4 250 Lekë In Stock

  Maurizio Bosio është mjek dhe shkrimtar i cili gjatë kohës së shërbimit në Shqipëri ka fiksuar 184 foto, të sjella në këtë album që përfaqësojnë sintezën e një vëzhgimi të vëmendshëm që përfshin një periudhë kohore prej rreth njëzet e pesë vjetësh: 1993-2017.

  4 250 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Te gjitha shkronjat e aflabetit te shqipes jane te shtypura ne menyre cilesore dhe te pasqyruara ne shkronja dore dhe shtypi. Ky botim vjen per te gjithe femijet e parashkollorit dhe per nxenesin e klases se pare.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  440 Lekë 550 Lekë -20% In Stock

  Katër kolazhe poetike që u paraqesin fëmijëve një botë ku zbulohen mrekullitë e shiut, bletës, pyllit dhe detit. Vargjet e bukura i ftojnë fëmijët ta duan dhe ta mbrojnë natyrën si një pasuri të çmuar!

  440 Lekë
  550 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Libër i veçantë, plot ndjesi, zbavitës dhe nganjëherë me tone humori. Roman prekës mbi përjetimin e fëmijëve kur ju vdesin gjyshërit. Ky libër u përgjigjet pyetjeve të tyre madje guxon të thotë që shpesh të rriturit nuk dinë si të komunikojnë me fëmijët për këtë temë.  Autori e trajton temën pa tabu, me shumë ngrohtësi e ndjeshmëri.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ahmet Prençi sjell për lexuesit një histori bashkëkohore me një mozaik historish të vërteta. Romani “Anja” është vlerësuar me çmimin “At Gjergj Fishta”. Libri është botuar në Turqi nga Shtëpia Botuese “Artprint”

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Argëtohu dhe mëso me matematikë është një gjetje didaktike për të kuptuar me lehtësi dhe shpejt thelbin e koncepteve matematikore. Libri përmban 230 problema zbavitëse, logjike, historike, praktike, problema me rregullin e treshit etj. Çdo problem ka të shtjelluar edhe zgjidhjen.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  450 Lekë In Stock

  Ky libër është vazhdim i librit argëtohu dhe mëso me matematikë 1.

  450 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Ky libër është vetëm fillimi i rrugëtimit të Arias çamarroke, plot vitalitet dhe energji pozitive: Nje histori për dashurinë pa kushte që buron në zemrën e çdo femije! Forcën brenda vetes dhe të vërtetën që thyen barriera dhe kapërcen kufijte! Në mbyllje të procesit të votimit online për librin më të mirë të vitit 2022 nga Bukinist.al dhe blogu...

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Le të udhëtojmë edhe ne me Arian dhe personazhet e tjera, mes situatave të papritura dhe humorit, për të shijuar këtë përvojë.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  680 Lekë 850 Lekë -20% In Stock

  Historia e arushit Tom vazhdon… Ai është rritur dhe po ashtu Andi, djali i vogël që e ndihmoi dikur. Do të kalojnë së bashku aventura të reja, nëpër të cilat miqësia do të bëhet më e fortë. Bashkë me ta do të jetë Egreta dhe shumë personazhe të tjera nga Lëndina dhe Qyteza.

  680 Lekë
  850 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Plot jetë dhe tërheqës, në portretizimin e betejës së një gruaje për vetëpërmbushje, në një shoqëri që lëkundet mes tradicionales dhe modernes, libri “Artistja e kënasë” hap një derë drejt një bote sa të harlisur e magjepsëse, aq edhe të zymtë e mizore

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Aty ku është paraja është pjesë e serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumtë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Aventurat e Sharlotes vazhdojne. Besoj te gjithe ata qe kane lexuar vellimin e pare, duan ta kene patjeter edhe kete liber me personazhe nje grup vajzash rrezatuese....

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Vjen i treti i serisë së aventurave të Sharlotës: Një libër që të përpin, të bën të qeshësh dhe të lë pa fjalë!

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Këto janë aventurat e jashtëzakonshme të Sharlotës, shkruar për t’u lexuar me një frymë dhe për të qeshur me të madhe!

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  640 Lekë 800 Lekë -20% In Stock

  Pema habitet që pylli i saj i besueshëm është i frikshëm për vajzën. Ndaj e shoqëron të voglën deri në buzë të pyllit. Po ç'lloj bote fillon aty? Përbindësha që peshtyjnë tym, uturima dhe ajër i rëndë!

  640 Lekë
  800 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  320 Lekë 400 Lekë -20% In Stock

  “Nëse ke parë flori, e ke parë patjetër nëpër libra. Ka gjithë atë pasuri nëpër libra!”

  320 Lekë
  400 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky libër rreket t’i flasë ndërgjegjes së një vendi përmes dashurisë së dy njerëzve, ku secili prej tyre përjeton një “rilindje” të dytë nga ato që ndodhin rrallë në “mesin e artë” të jetës njerëzore.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  520 Lekë 650 Lekë -20% In Stock

  Billi është në telashe me një djalë në shkollë, që e ngacmon shumë... Për më tepër, përbindëshat e vegjël duan të shkojnë në shkollë bashkë me Billin. Ai nuk do. Por ndoshta, me këta përbindësha vërdallë, gjërat do të shkojnë më mirë sesa kujton Billi.

  520 Lekë
  650 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  520 Lekë 650 Lekë -20% In Stock

  Libri është shkruar me një gjuhë të thjeshtë dhe shoqërohet me ilustrime të mrekullueshme. Çdo ilustrim i artistes Melanie Williamson është plot humor dhe sikur i japin jetë çdo personazhi. “Billi dhe përbindëshat e vegjë” është libri që do t’i pëlqejë çdo fëmije, që ashtu si Billi me siguri në fund të librit do të dojë të jetë shok me Trumbetën.

  520 Lekë
  650 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Biologjia për Maturën Shtetërore është krijuar për t'ju ardhur në ndihmë, në përgatitjen për provimin më të rëndësishëm të gjimnazit. Informacioni bazë i teorisë do t'u ndihmojë të sistemoni në mënyrë të përmbledhur dijet tuaja, ndërsa ushtrimet t'i praktikoni ato. Modelet e testeve të maturës do t'u parapërgatitin dhe aftësojnë për të qenë të sigurt në...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Duke shpjeguar çështjet përtej globalizimit me një gjuhë të thjeshtë, ky libër do t’ju ndihmojë të kuptoni rolin që luani në një ekonomi gjithnjë e më shumë globale

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Pas suksesit me romanin Anja”, Ahmet Premçi vjen me një tjetër sagë nga realiteti shqiptar, e ngjashme me mjedisin mafioz të Italisë së jugut, rrëfyer nga romancieri Leonardo Sasha. Raportet mes mafias dhe pushtetit vijnë përmes aftësisë së autorit për të gdhendur personazhe që mbesin gjatë në kujtesën e lexuesit.   

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Duke përdorur një gjuhë të thjeshtë dhe me shembuj, shpjegohen treguesit kryesorë ekonomike,  niveli i papunësisë, i borxhit dhe mënyra se si këta tregues kanë ndryshuar në kohë. Pa e vështirësuar mënyrën e shpjegimit të situatës financiare në përgjithësi, kuptohet lehtë se në cilën fazë të ciklit ekonomik jemi sot dhe ku mund të shkojmë nesër.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  A keni parë ndonjëherë njerëz që blejnë gjëra të ndryshme pa para? Ndoshta ata i kanë dhënë shitësit një copë letër apo kanë përdorur një kartë plastike. Mund t’ju jetë dukur sikur ato nuk kanë përdorur para, por në fakt kanë përdorur. Libri Çeqet, Kartat e Kreditit dhe Kartat e Debitit shpjegon se si njerëzit mund të blejnë pa përdorur monedha apo...

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Libri na njeh me disa koncepte bazë financiare, si: kursimi dhe depozita, kredia, llogaria bankare, shërbimet bankare, tërheqja e parave nëpërmjet bankës elektronike, etj.

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 32 of 180 items