Reduced price! Banoret e mjegulles View larger

Banoret e mjegulles

Saimir Lleshi A-008899

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër rreket t’i flasë ndërgjegjes së një vendi përmes dashurisë së dy njerëzve, ku secili prej tyre përjeton një “rilindje” të dytë nga ato që ndodhin rrallë në “mesin e artë” të jetës njerëzore.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086082

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një emigrant dhe një gazetare! Një takim i rastësishëm që përfundon me një pështjellim ndjenjash, e më pas në një dashuri të zjarrtë dhe jo vetëm! Si ndërthuren fatet midis të dyve? A janë ata të lidhur pazgjidhshmërisht me fatet e kombeve?

Me një vëzhgim konstant mbi shtëpinë, lagjen, qytetin, një burrë i ikur nga udhët e dheut të vet, ridimensionon jo vetëm jetën në një tokë të panjohur, por edhe pikëpamjet e tij për kombet që nuk kanë mundur të kapërcejnë mjegullën e tyre historike. Përmes kësaj mjegulle, një “burrë i huaj” tregon të vërtetat e fshehura në orët e panjohura të historisë, ato që shpesh banorët nuk i kuptojnë e për pasojë nuk mund as t’i zgjidhin.

Data sheet

ISBN9789928086082
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanPsikologjik
I ri1