Udhetimet e Nikolasit te vogel View larger

Udhetimet e Nikolasit te vogel

René Goscinny, Jean- Jacques Sempé A-006378

New product

Përshkrim i shkurtër

“DO TË SHKOJMË ME PUSHIME dhe që të tre, babi, mami dhe unë, po fluturojmë nga gëzimi”.

More details

487 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084583

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kur u ngrit në këmbë, babi kishte rrëzuar në kostumin e vet akulloret e Alcestit, që ky i kishte lënë në krahun e kolltukut (dy akullore me vanilje dhe dy me luleshtrydhe). Spektatorët bërtisnin: “Qetësi, ju atje!”.

Pastaj bërtitën edhe: “Ndizni dritat!”. Pa u dëgjuan edhe shpërthime; ishte Xhefri që gjuante me revolverët e tij me kapsolla. Alcesti nga ana tjetër kërkonte sherifin që t’i kthenin akulloret.

Zotëria me zë të trashë, në errësirë, po akuzonte babin që hante akulloret e fëmijëve. O sa u kënaqëm!

Personazhet e këtij libri i gjeni dhe në klasën tuaj!

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928084583
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAriana Koxha
I ri1