Albania – bianco e nero View larger

Albania – black and white

Maurizio Bosio A-008423

New product

Përshkrim i shkurtër

Maurizio Bosio është mjek dhe shkrimtar i cili gjatë kohës së shërbimit në Shqipëri ka fiksuar 184 foto, të sjella në këtë album që përfaqësojnë sintezën e një vëzhgimi të vëmendshëm që përfshin një periudhë kohore prej rreth njëzet e pesë vjetësh: 1993-2017.

More details

501 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928085108

4 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Autori dëshiron të transmetojë mesazhin: kujdesuni për bukurinë e vendit tuaj, ruajeni për brezat e rinj, parandaloni ndërtimin pa kriter, neglizhencën ndaj veprave të artit apo vjedhjen e tyre. Ata që vizitojnë Shqipërinë nuk duhet të krijojnë një vizion sipërfaqësor të vendit, por të përpiqen të depërtojë në thellësitë e shpirtit të tij magjepsës.

Nëntitulli “Bardhë e zi” tregon qëllimin simbolik të imazheve unike për t'i nxitur lexuesit të ruajnë bukurinë e vendit, përpara se të humbasë në mënyrë të pakthyeshme.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages218
ISBN9789928085108
Published year2022
Tipi i publikimitAlbum