Fani ne kerkim te drites View larger

Fani ne kerkim te drites

Rovena Rrozhani A-005789

New product

Përshkrim i shkurtër

Është një përrallë e fuqisë së shpirtit, dritës brenda vetes dhe dashurisë për mjedisin. Ky libër shoqërohet me vizatimet fantastike të Artur Dautit

More details

489 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084422

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Në botën e pyllit, një mbretëri xixëllonjash është gati për natën e xixëllimit. Mes mijëra xixash dhe xixushësh është Fani, një xixë që pret të bëhet xixëllojë. Krejt ndryshe nga sa e priste, nata e xixëllimit nuk ishte për të. Fani niset në një udhëtim plot aventura për të gjetur dritëzën e humbur, e teksa kërkon me këmbëngulje të ndryshojë jetën e saj, ndikon në jetën e të tjerëve dhe të një qyteti. Një përrallë për besimin në vete, këmbënguljen për të bërë realitet ëndrrat, pavarësisht sa ndryshe mund të jesh nga të tjerët.

                                                               

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages32
ISBN9789928084422
RedaktoriIlustrimet: Artur Dauti
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1