Habitat Magazinë 3 View larger

Habitat Magazinë 3

Grup autorësh A-006417

New product

1000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN2306-8779
Viti i botimit2015

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

23 other products in the same category:

More info

Libri përmbledh gjetjet nga një kërkim shkencor i kryer nga tre arkitektet lidhur me strehimin në tre vende ballkanike: Shqipëri, Maqedoni dhe Serbi gjatë regjimit komunist dhe pas shembjes së tij. Studimi nxjerr në pah tiplologjinë e përbashkët të ndërtimit të apartamenteve nën regjimin komunist në këto tre vende dhe tipogjinë e ndërtimit pas vendosjes së demokracisë. Libri është botuar në anglisht.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages198
ISBN2306-8779
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë