Cmim i reduktuar! Habitat Magazinë 3 Shiko më të madhe

Habitat Magazinë 3

Grup autorësh A-006417

Libër i ri

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN2306-8779

800 Lekë

-20%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

15 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri përmbledh gjetjet nga një kërkim shkencor i kryer nga tre arkitektet lidhur me strehimin në tre vende ballkanike: Shqipëri, Maqedoni dhe Serbi gjatë regjimit komunist dhe pas shembjes së tij. Studimi nxjerr në pah tiplologjinë e përbashkët të ndërtimit të apartamenteve nën regjimin komunist në këto tre vende dhe tipogjinë e ndërtimit pas vendosjes së demokracisë. Libri është botuar në anglisht.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe198
ISBN2306-8779
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë