MAD Magazine 5, Fjalori Terminologjik per Historine e Arkitektures View larger

MAD Magazine 5, Fjalori Terminologjik per Historine e Arkitektures

A-006425

New product

997 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN2304-3822
Viti i botimit2018

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 other products in the same category:

More info

Një përpjekje e parë për të sqaruar gjithë ata që mendojnë të hyjnë në fushën e gjerë dhe të mbrekullueshme të arkitekturës, me diskutime, debate qëndrime duke përcaktuar saktë secilin nga termat. Sigurisht që pajisja me figurë e çdo termi krijon një lehtësi në zbërthimin e tij. Ky fjalor është shumë i rëndësishëm edhe për disiplinat e tjera të arkitekturës e inxhinerisë së ndërtimit. Është për t’u vlerësuar edhe kontributi i studentëve të Arkitekturës në Universitetin POLIS, për ilustrimin e këtij fjalori.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages148
ISBN2304-3822
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë