Udhetimet e Nikolasit te vogel View larger

Udhetimet e Nikolasit te vogel

René Goscinny, Jean- Jacques Sempé A-006378

New product

Përshkrim i shkurtër

“DO TË SHKOJMË ME PUSHIME dhe që të tre, babi, mami dhe unë, po fluturojmë nga gëzimi”.

More details

984 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084583
Viti i botimit2021

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Kur u ngrit në këmbë, babi kishte rrëzuar në kostumin e vet akulloret e Alcestit, që ky i kishte lënë në krahun e kolltukut (dy akullore me vanilje dhe dy me luleshtrydhe). Spektatorët bërtisnin: “Qetësi, ju atje!”.

Pastaj bërtitën edhe: “Ndizni dritat!”. Pa u dëgjuan edhe shpërthime; ishte Xhefri që gjuante me revolverët e tij me kapsolla. Alcesti nga ana tjetër kërkonte sherifin që t’i kthenin akulloret.

Zotëria me zë të trashë, në errësirë, po akuzonte babin që hante akulloret e fëmijëve. O sa u kënaqëm!

Personazhet e këtij libri i gjeni dhe në klasën tuaj!

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928084583
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAriana Koxha
I ri1