Ketu eshte parajsa View larger

Ketu eshte parajsa

Christina Frangeskaki MEP0132

New product

Përshkrim i shkurtër

“Këtu është parajsa” është një rrëfim i ndjerë për odisenë e një familjeje emigrantësh shqiptarë në ishullin Rodos të Greqisë. Ky roman i kushtohet heronjve të heshtur shtegtarë, që mbartin me vete detin e mallit, të vetëflijimit, mbijetesës e dashurisë.

More details

11103 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086310

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kristina Frangeskaki është shkrimtarja e parë greke, që ia dedikon romanin e saj një familjeje shqiptare. Rrëfimi alternohet mes të ëmës, djalit të vogël dhe të atit, duke shpalosur një panoramë të dhimbshme të gjendjeve dhe identiteteve njerëzore.

 

Data sheet

ISBN9789928086310
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEleana Zhako
RomanSagë&Histori
I ri1