I ri Udhetimet e Nikolasit te vogel Shiko më të madhe

Udhetimet e Nikolasit te vogel

René Goscinny, Jean- Jacques Sempé A-006378

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“DO TË SHKOJMË ME PUSHIME dhe që të tre, babi, mami dhe unë, po fluturojmë nga gëzimi”.

Më shumë detaje

487 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084583

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kur u ngrit në këmbë, babi kishte rrëzuar në kostumin e vet akulloret e Alcestit, që ky i kishte lënë në krahun e kolltukut (dy akullore me vanilje dhe dy me luleshtrydhe). Spektatorët bërtisnin: “Qetësi, ju atje!”.

Pastaj bërtitën edhe: “Ndizni dritat!”. Pa u dëgjuan edhe shpërthime; ishte Xhefri që gjuante me revolverët e tij me kapsolla. Alcesti nga ana tjetër kërkonte sherifin që t’i kthenin akulloret.

Zotëria me zë të trashë, në errësirë, po akuzonte babin që hante akulloret e fëmijëve. O sa u kënaqëm!

Personazhet e këtij libri i gjeni dhe në klasën tuaj!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928084583
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAriana Koxha