Atlas themelor i eksplorimeve dhe shpikjeve

Grup autorësh BAO0509

New product

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108068

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky atlas synon të paraqesë një sintezë të arritjeve shkencore, teknike dhe kulturore si dhe zbulimet gjeografike që kanë ndikuar në një mënyrë vendimtare në evolucionin e njerëzimit. Fjala është jo vetëm për t'u mrekulluar nga progresi shkencor apo gjeografik, por edhe për të analizuar shfaqjen e këtyre arritjeve në çdo moment historik dhe ndikimin e tyre në zhvillimin e botës. Këto tema janë trajtuar me rigorozitet dhe qartësi për t'u ardhur në ndihmë studentëve dhe publikut, për konsultë dhe për lexim. Ato e vënë theksin në ngjarjet më të rëndësishme të këtij përparimi.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages96
ISBN9789989108068
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSidita Gjipali