Atlas themelor i historise se artit

Grup autorësh BAO0514

New product

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108269

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kjo vepër ofron për lexuesin dhe publikun e interesuar një sintezë të shfaqjeve artistike, te cilat burojnë që nga parahistoria deri në ditët e sotme në të katër anët e planetit, një univers imazhesh dhe hapësirash, rëndësia e të cilave nuk qëndron vetëm në vlerat estetike që përcjellin, po edhe në transmetimin e komunikimin e ideve, ndjenjave dhe shprehive. Ilustrimet e pasura dhe treguesi alfabetik i lëndës plotësojnë vlerat didaktike të këtij vëllimi.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages96
ISBN9789989108269
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSidita Gjipali