Cmim i reduktuar! Atlas themelor i eksplorimeve dhe shpikjeve Shiko më të madhe

Atlas themelor i eksplorimeve dhe shpikjeve

Grup autorësh BAO0509

Libër i ri

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108068

736 Lekë

-8%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky atlas synon të paraqesë një sintezë të arritjeve shkencore, teknike dhe kulturore si dhe zbulimet gjeografike që kanë ndikuar në një mënyrë vendimtare në evolucionin e njerëzimit. Fjala është jo vetëm për t'u mrekulluar nga progresi shkencor apo gjeografik, por edhe për të analizuar shfaqjen e këtyre arritjeve në çdo moment historik dhe ndikimin e tyre në zhvillimin e botës. Këto tema janë trajtuar me rigorozitet dhe qartësi për t'u ardhur në ndihmë studentëve dhe publikut, për konsultë dhe për lexim. Ato e vënë theksin në ngjarjet më të rëndësishme të këtij përparimi.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789989108068
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSidita Gjipali