Set Libri i Madh i Aventurave dhe Legjenda Shqiptare

BAO0280

New product

Përshkrim i shkurtër

Nje set me dy libra per femije te moshes 8-13 vjec dhe nje ndarese e vogel librash per nje lexim sa me te kujdesshem.

More details

This product is no longer in stock

2 990 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth Setit

Legjenda dhe vende shqiptare- Në këtë botim na vjen historia e trevave shqiptare si mite, të fotografuara edhe në gjendjen reale të ditëve tona.

Çdo qytet e ka historinë dhe mitin e vet; dhe këto rrënjë i zbulon më mirë se kushdotjetër libi “Legjenda dhe vende shqiptare”. 17 vendet më të bukura, si Shkodra, Kruja, Durrësi, Tirana, Prizreni, Apollonia, Butrinti, Syri i Kaltër, etj., vijnë përmes rrëfimeve mitike dhe imazheve të ditëve tona, të realizuara me mjeshtri nga fotografi Feliks Bilani.

Libri i madh i aventurave-Ju fton te kenaqeni me 11 tregimet e autoreve te medhenj klasike te librave me aventura. Keto tregime jane pershtatur per ty qe te njohesh personazhet me eksplorues  e me guximtare te koherave.

Me ilustrime mjaft terheqese ky liber permbledh tituj si: "Robinson Kruzo", "Udhetim ne qender te Tokes", Tom Sojeri etj