Atlas themelor i Politikës View larger

Atlas themelor i Politikes

Grup autorësh BAO0516

New product

Përshkrim i shkurtër

Atlasi i Politikës prezanton në një mënyrë interesante një pamje të përgjithshme të institucioneve dhe organizatave të ndryshme, shfaqjeve shoqërore dhe individuale, që përcaktojnë jetën e shteteve të ndryshme dhe qyteteve të tyre, e që përbëjnë veprimtarinë politike. Kjo vepër shërben si një guidë e shkëlqyer për mendimin, filozofinë, lëvizjet dhe revolucionet që kanë prodhuar forma të ndryshme të qeverisjes, duke filluar që nga polisi grek deri te demokracitë moderne.

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108082

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages96
ISBN9789989108082
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSidita Gjipali