Fjalori im i pare i anglishtes (i ilustruar) View larger

Fjalori im i pare i anglishtes (i ilustruar)

Grup autorësh BDI0299

New product

Përshkrim i shkurtër

Një mjet didaktik për të përvetësuar strukturat bazë të anglishtes, shumë praktik për të gjithë nxënësit duke filluar nga mosha 9 vjeç. Fjalori përmban 6 mijë fjalë për pjesën anglisht-shqip dhe 3 mijë fjalë për pjesën shqip-anglisht.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992731915
Viti i botimit2000

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Fjalori përmban 6 mijë fjalë për pjesën anglisht-shqip dhe 3 mijë fjalë për pjesën shqip-anglisht; mijëra shembuj në togfjalësha ose fjali nga ligjërimi i përditshëm, leksiku letrar, shkencor etj. Të gjitha fjalët dhe shembujt nga anglishtja shoqërohen edhe me mënyrën si lexohen në shqip. Fjalori është pasuruar me rubrika dhe tabela gramatikore, që përmbajnë vërejtje për përdorimin e veçantë të fjalëve ose për ndryshime në krahasim me shqipen, si dhe me rubrika të pasura me shënime enciklopedike për qytetërimin anglez e amerikan.

Data sheet

Lloji i botimitHardcopy
pages372
ISBN9789992731915
Viti i botimit2000
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximit7-14 vjeç
Numri i botimeveI parë