Fjalori im i pare i anglishtes (i ilustruar) Shiko më të madhe

Fjalori im i pare i anglishtes (i ilustruar)

Grup autorësh BDI0299

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një mjet didaktik për të përvetësuar strukturat bazë të anglishtes, shumë praktik për të gjithë nxënësit duke filluar nga mosha 9 vjeç. Fjalori përmban 6 mijë fjalë për pjesën anglisht-shqip dhe 3 mijë fjalë për pjesën shqip-anglisht.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992731915

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Fjalori përmban 6 mijë fjalë për pjesën anglisht-shqip dhe 3 mijë fjalë për pjesën shqip-anglisht; mijëra shembuj në togfjalësha ose fjali nga ligjërimi i përditshëm, leksiku letrar, shkencor etj. Të gjitha fjalët dhe shembujt nga anglishtja shoqërohen edhe me mënyrën si lexohen në shqip. Fjalori është pasuruar me rubrika dhe tabela gramatikore, që përmbajnë vërejtje për përdorimin e veçantë të fjalëve ose për ndryshime në krahasim me shqipen, si dhe me rubrika të pasura me shënime enciklopedike për qytetërimin anglez e amerikan.

Të dhëna

Faqe372
ISBN9789992731915
Viti i Botimit2000
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë