Shenime Letrare

Mitrush Kuteli BK019

New product

Përshkrim i shkurtër

Mitrush Kuteli është ndër kritikët e spikatur të letërsisë shqipe. Falë syrit të tij vëzhgues dhe kurajës së tij u zbuluan, promovuan dhe mbështeten veprat e Lasgush Poradecit dhe Fan Nolit. Ky vëllim përmbledh artikujt e tij kritik për disa autorë të letërsisë shqipe

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M.K.
ISBN9789995660116

1 080 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Weight750 g
pages550
ISBN9789995660116
Shtëpia botueseKuteli
Published year2007