Këngë e britma nga Qyteti i Djegur View larger

Kenge e britma nga Qyteti i Djegur

Mitrush Kuteli BK016

New product

Përshkrim i shkurtër

Kënga s'ka kufire që ta ndalojnë. Ajo lindet diku edhe, në qoftë se përmban brenda saj ndonjë thërrime arti të vërtetë, shkon gojë pas goje, në krahët e erës... Këngët e kësaj përmbledhje nuk janë, pa fjalë, që të gjitha të lindura në Pogradec.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M.K.
ISBN9789928180131

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Koment nga autori:

Po unë aty i pata gjetur, ashtu sikundër se shumë të tjera kanë për të gjetur në të tjera vise këngët e lindura në fshatin tim. Sepse, si thashë më sipër, këngët i shpje edhe i sjell era. Ata që m'i dhanë janë kryesisht far e fis e miq.

Pra, rrethi i tyre është mjaft i ngushtë. Dhe me gjithë këto numuri i këngëve, si duket vetiu, nuk është i vogël. Si do qoftë dua të nënvijoj këtu se ky rreth i ngushtë është bota shqiptare e vogël ose një çip i saj që pasqyron botën e madhe.

Data sheet

pages168
ISBN9789928180131
Shtëpia botueseMitrush Kuteli
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri