Poetika Shqipe View larger

Online only

Poetika Shqipe

Sabri Hamiti FB0087

New product

Përshkrim i shkurtër

Në të janë përfshirë librat e studimeve e të kritikës letrare: "Bioletra", "Tematologjia" dhe "Albanizma". Akademiku Hamiti në këtë vepër, vijon studimin sistematik e sistemor të letërsisë shqipe, duke trajtuar tema e ide, prosede e fenomene letrare të shtrira në kohë.

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994356720

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages631
ISBN9789994356720
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër