Tradita gojore si etnotekst View larger

Tradita gojore si etnotekst

Shaban Sinani NA0060

New product

Përshkrim i shkurtër

Krahasimet e traditës gojore, në atë shkallë sa ekzistonin para botimit të këtij libri, kanë pasur si pikë reference kryesisht kulturat klasike greke e romake, si dhe folklorin e popujve të sllavëve të jugut.

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 22 4

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages372
ISBN978 9928 109 22 4
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë