Shënime Letrare Shiko më të madhe

Shenime Letrare

Mitrush Kuteli BK019

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mitrush Kuteli është ndër kritikët e spikatur të letërsisë shqipe. Falë syrit të tij vëzhgues dhe kurajës së tij u zbuluan, promovuan dhe mbështeten veprat e Lasgush Poradecit dhe Fan Nolit. Ky vëllim përmbledh artikujt e tij kritik për disa autorë të letërsisë shqipe

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M.K.
ISBN9789995660116

1 080 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Weight750 g
Faqe550
ISBN9789995660116
Titulli origjinalKuteli
Viti i Botimit2007