Reduced price! Gjergj Fishta dhe Kanuni i Leke Dukagjinit View larger

Gjergj Fishta dhe Kanuni i Leke Dukagjinit

Tonin Çobani BF0030

New product

Përshkrim i shkurtër

I konsideruar nga autori si sprovë letrare, libri i ri hedh dritë në udhëkryqet e studimit të njërës prej veprave më të përfolura kombëtare, Kanunit të Lekë Dukagjinit. Prej librit marrin përgjigje shumë debate rreth marrëdhënieve të françeskanit mendjendriturit Gjergj Fishtës me Kanunin. Prej kërkimeve që bënë autori gjithmonë ka një zbulim të ri në mentalitetin, psikologjinë, kulturën dhe traditën e trevave veriore

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fishta
ISBN9789928161567

462 Lekë

-23%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

ISBN9789928161567
Vendodhja e botimitLezhe
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër