Studime kulturore ballkanike View larger
Pjesë nga libri

Studime kulturore ballkanike

Stavro Skendi DK0063

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri Studime kulturore ballkanike, përbën një kontribut të pazëvendësueshëm për këdo që është i interesuar të dijë e të kuptojë më mirë historinë e emancipimit të kulturës e gjuhës sonë kombëtare, krahasuar me atë të popujve të tjerë ballkanikë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 99956 810 3 6

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri "Studime kulturore ballkanike", i botuar për herë të parë në vitin 1980 në Nju Jork, përbën një kontribut të pazëvendësueshëm për këdo që është i interesuar të dijë e të kuptojë më mirë historinë e emancipimit të kulturës e gjuhës sonë kombëtare, krahasuar me atë të popujve të tjerë ballkanikë. Stavro Skendi, një ndër figurat me të rëndësishme e më interesante të kulturës shqiptare, që me veprat e tij të shkruara kryesisht në anglisht dhe gjermanisht, mbetet një pikë referimi për cilindo dijetar në botë që merret me çështjet shqiptare e ato ballkanike. Në fakt Stavro Skendi konsiderohej në të gjallë dekani i studimeve ballkanike në SHBA.

Data sheet

pages292
ISBN978 99956 810 3 6
Published year2010
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër