Zbulo ndersa krijon - Pese shqisat e mia View larger

Zbulo ndersa krijon - Pese shqisat e mia

Grup autorësh A-005179

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër bazohet në metodën Montesori, që është e famshme në mbarë botën. Kjo qasje edukative ka dhënë rezultate, duke i ndihmuar fëmijët të kenë besim te vetja, të krijojnë dhe të jenë të pavarur.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928240842

200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Në kontekstin argëtues e pedagogjik, ky libër është një minierë e vërtetë veprimtarish gazmore dhe lojërash ngacmuese. Me anë të lojërave interesante e edukuese, si edhe me anë të eksperimenteve që bëjnë në shtëpi, fëmijët e moshës 5-7 vjeç arrijnë të mësojnë duke krijuar me duart e tyre.

Libri ka edhe një sërë NGJITËSESH të këndshme, që fëmija i përdor për të përmbushur veprimtaritë e librit.

Ky libër e ndihmon fëmijën të ndërgjegjësohet për botën që e rrethon dhe e shoqëron që ta zbulojë atë. Po ashtu, i zgjon kureshtjen, i zhvillon aftësitë dhe i nxit krijimtarinë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages24
ISBN9789928240842
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitover 3 years
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë