Nina dhe syri sekret i Atlantidës View larger

Nina dhe syri sekret i Atlantides

Moony Witcher PE0149

New product

Përshkrim i shkurtër

“Nina dhe syri sekret i Atlantidës” është vëllimi i katërt i serisë së librave për fëmijë të autores Moony Witcher. Cilat do të jenë aventurat e Ninës dhe Megarës dhe udhëtimet në shpinën e balenës së bardhë

More details

501 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789995658380

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 other products in the same category:

More info

“Pesë balenat iu afruan Flatusit dhe fëmijët dalluan mes tyre Megarën, balenën e madhe e të bardhë që kishin takuar para se të shkonin në Atlantidë. Balena e fuqishme kishte marrë me vete edhe katër balena të tjera të besuara, ngjyrë trëndafili.

Megara lëvizi kokën dhe hodhi lart një curril uji fluoreshent, të cilit Maksi në shenjë përshëndetjeje iu përgjigj me një përkulje të lehtë:

- Unë dhe Nina do të hipim në shpinën e Megarëz, kurse secili prej jush në një nga balenat. Keni për ta parë se sa fantastike do të jetë fluturimi-notim në Universin Alkimik, - u tha androidi, duke kërcyer mbi turirin e së ëmblës balenë të bardhë.

Kënga e dallëndysheve e lumturoi edhe më tepër udhëtimin fantastik që po nisnin alkimistët e rinj.”

Data sheet

pages200
ISBN9789995658380
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlbana Nexhipi