KukLina View larger

KukLina

Voula Mastori BAT0029

New product

Përshkrim i shkurtër

Është një nga romanet bashkëohorë më të vlerësuar në Greqi për moshat 13 vjeç e më të rritur.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116000

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shkrimtarja greke, Voula Mastori, është autore e dhjetra librave Për Fëmijë. Ajo ka marrë çmime nga Firma e Shkrimtarëve Grekë, nga rrethi i librit grek Për Fëmijë, nga Këshilli i Shkrimtareve Femra, nga Ministria e Kulturës së Greqisë, në festivale ndërkombëtare etj. Emri i saj është vendosur në Tabelën Ndërkombëtare të Nderit, ???Y, për librin e saj Njeriu prej bore e mori mamin. Pjesë të shkëputura të librave të saj jepen si tekste në lexime dhe antologji nëpër shkollat 9-vjeçare dhe në gjimnaz.?

Data sheet

pages130
ISBN9789928116000
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnjeza Lilollari