Pas festës së Abetares View larger

Pas festes se Abetares

Gaqo Bushaka PE0140

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër, i shoqëruar me ilustrime, vjen për të gjithë ata fëmijë që sapo kanë përfunduar abetaren dhe po fillojnë të mësojnë shkrim e këndim. Po ashtu, e rekomandojmë për të gjithë ata prindër që kanë mall për librat e Gaqo Bushakës dhe humorin e tij të bukur.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
Viti i botimit2014

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky botim i ri nga autori i mirënjohur Gaqo Bushaka përmban 12 përralla të alternuara me 12 vjersha. Përrallat dhe vjershat trajtojnë tema nga më të ndryshmet si dëshira për miqësi, dhembshuria, kujdesi rrugor, mirësia dhe çiltërsia. Ato janë mjeshtërisht të ilustruara nga Ledia Kostandini.

Në situatën e nderë në të cilën gjenden botimet për fëmijë, ky titull sjell më së fundi një frymë të re edhe në letërsinë shqiptare për fëmijë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages87
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë