A e dini cfare

Vjollca Myftari BD0348

New product

Përshkrim i shkurtër

A e dini çfarë?, është një libër me ngjyra dhe ilustrime të bukura. Në poezinë, nga e ka marrë titullin tërë ky vëllim, flitet për një zog, i cili e ka humbur udhën dhe atë e ka strehuar në shtëpinë e tij një vogëlush.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994302741

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vjollca Myftari jeton e punon edukatore e drejtoreshë kopshti, në një lagje të qytetit të Fierit. Ajo ka shkruar tre libra me tituj domethënës: Dua të flas, A e dini çfarë dhe Ah, skur bota të ishte plastelinë. A e dini çfarë?, është një libër me ngjyra dhe ilustrime të bukura (nga Ajmona Mavriqi), që në ballinë fëmijët njihen me disa kafshë, të buta dhe të egra: lepushin e gjel-kokoshin, dashin e dhelpërën etj.Në poezinë, nga e ka marrë titullin tërë ky vëllim, flitet për një zog, I cili e ka humbur udhën dhe atë e ka strehuar në shtëpinë e tij një vogëlush. Por nëna e tij e kërkon kudo, deri sa e gjen atë të mbrojtur nga fëmia mirë: Cërr-cërr-cërr e ci-ci-ci,/vjen një zog përmbi çati./I shqetësuar kërkon ndihmë: Kush e ka parë birin tim? Ndërsa vogëlushi e qetëson nënën e zogut të vogël: Hapa derën e shtëpisë,/ftova zogun e çatisë,/I tregova pa përtuar,/zoun që kisha strehuar. Dhe kështu, faqe pas faqeje, autorja flet me fëmijët përmes poezive të saj të bukura, si: Arusha zonjëshë, Ashensori i dhelpërës, Ëndrrat e ujkut, Qenush Kitietj.

Data sheet

pages40
ISBN9789994302741
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë