Aksidenti View larger

Aksidenti

Danielle Steel FNK0179

New product

Përshkrim i shkurtër

Aksidenti është një roman i fuqishëm dhe përfundimisht triumfues i jetës që shembet dhe ndryshon nga një moment shkatërruese. Kështu i ndodh edhe personazhit tonë, Faqe Clarke, e cila në momentin kur mendon se i kishte arritur të gjitha, i dashuri i saj lidhet me dikë tjetër dhe vajza aksidentohet, me pak shpresa për jetën. Por, cilët janë rrugët që zgjedh personazhi ynë, fati i të cilit është i ngjashëm me jetën e secilit prej nesh....

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928165992
Viti i botimit2015

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Edhe pse ishte mësuar me mungesën e bashkëshortit të saj Brad larg shtëpisë, për shkak të takimeve të shpeshta të biznesit, Faqe Clarke ndihet e bekuar me familjen e saj të lumtur dhe martesën e rehatshme. Ata kanë një shtëpi pranë San Francisco dhe ajo është e zënë duke u kujdesur për djalin e shtatëvjeçar, Andin, dhe vajzën adoleshente, Alison.

Alyson, në të pesëmbëdhjetat, është duke u përpjekur për të ngritur krahët dhe një fundjavë, në një mbrëmje, së bashku me shoqen e saj Chloe, dalin me dy djem më të mëdhenj në moshë që i kishin në shkollë. Por një të shtunë në mbrëmje ndodh një tragjedi; makina e tyre përplasen kokë-më-kokë.

Në spital, Faqe kupton se bashkëshorti i saj kishte vendosur për tu divorcuar. Kjo krijon probleme në vazhdim për familjen dhe Alisonin. A do të jetojë pas aksidentit? Çfarë kanë pirë adoleshentët? A kanë përdorur drogë? Kush ishte në faj? Dhe ku është burri i saj? Pa Bradin në krah, Faqe ndjen se jeta e saj mund të shkojnë drejt tatëpjetës ashtu siç ajo është e detyruar të përballet me faktin se Alison edhe mund të vdesë dhe nëse ndodh një trategji e tillë, jeta nuk mund të kishte kuptim...

Në një roman frymëzues që eksploron se sa shumë njerëz kanë vuajtur nga një aksident tragjik dhe se si ata mbijetojnë, Danielle Steel na sjell më afërt personazhet, jetët e të cilëve janë aq familjare si edhe jeta jonë, dhe që jetojnë në një botë ku çdo gjë mund të ndryshojë në një moment të papritur.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages375
ISBN9789928165992
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir Dibra
RomanRomancë&Pasion