Atlas themelor i historisë së artit Shiko më të madhe

Atlas themelor i historise se artit

Grup autorësh BAO0514

Libër i ri

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108269

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kjo vepër ofron për lexuesin dhe publikun e interesuar një sintezë të shfaqjeve artistike, te cilat burojnë që nga parahistoria deri në ditët e sotme në të katër anët e planetit, një univers imazhesh dhe hapësirash, rëndësia e të cilave nuk qëndron vetëm në vlerat estetike që përcjellin, po edhe në transmetimin e komunikimin e ideve, ndjenjave dhe shprehive. Ilustrimet e pasura dhe treguesi alfabetik i lëndës plotësojnë vlerat didaktike të këtij vëllimi.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789989108269
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSidita Gjipali