Reduced price! Mentaliteti per prinderit View larger

Mentaliteti per prinderit

Mary Cay Ricci BLM0872

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër u jep prindërve dhe kujdestarëve njohuri dhe metoda të fuqishme për të ndihmuar veten dhe fëmijët e tyre të mësojnë të përqafojnë sfidat e jetës me një mentalitet rritjeje dhe me një sy drejt rritjes së përpjekjeve dhe suksesit të tyre!

More details

27 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951057592

770 Lekë

-23%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 other products in the same category:

More info

Të gjithë prindërit duan që fëmijët e tyre të jenë të suksesshëm në shkollë, sporte dhe aktivitete jashtëshkollore. Por nuk ka të bëjë vetëm me lavdërimin e fëmijëve tuaj ose t'i vendosni ata në drejtimin e duhur.

Hulumtimet tregojnë se suksesi shpesh varet nga mentaliteti. Puna e palodhur, këmbëngulja dhe përpjekja janë të gjitha shenja dalluese të një mentaliteti të rritjes. Këtu hyn Mendësia për Strategjitë e Nxitjen e Mendësive të Rritjes tek Fëmijët.

I krijuar për t'u ofruar prindërve një udhërrëfyes për zhvillimin e një mjedisi në shtëpi me mentalitetin e rritjes, stili i bisedës dhe shembujt e botës reale të këtij libri e bëjnë temën e mendimeve popullore të arritshme dhe tërheqëse.

Ai përfshin mjete për vlerësimin joformal të mentalitetit të prindit dhe fëmijës, hulumtime të trurit të kuptueshëm dhe strategji dhe burime të sugjeruara për përdorim me fëmijët e çdo moshe.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages223
ISBN9789951057592
Published year2023
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1