Nuk kuptohemi me View larger

Nuk kuptohemi me

Isabelle Filliozat A-000266

New product

Përshkrim i shkurtër

Perballja me adoleshentet, - po ju vjen nje ndihmes i ri...

More details

452 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341129

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 other products in the same category:

More info

Ai merr përsipër rreziqe pa i menduar pasojat, ajo nuk ka shoqe, ai është i varur ndaj lojërave elektronike, ajo pi alkool, ai pi duhan, dhoma e saj është një katrahurë e vërtetë, asaj i pëlqen të provokojë, ai nuk ka motivim… Të gjithë e kanë të vështirë që të zotërojnë reagimet e tyre emocionale.

Dhe të themi të vërtetën, edhe ne prindërit shpesh e humbasim kontrollin. Do t’i akuzonim me dëshirë se ata e kanë shtypur qëllimisht butonin për të na çorientuar…

Por ADOLESHENCA janë punët e mëdha në tru. Mendimi, aftësitë e memorizimit, krijimi artistik, bëjnë hapa përpara, ndërkohë që zona të tjera që drejtojnë empatinë, parashikimin, përllogaritjen e rreziqeve… janë në ndërtim. ADOLESHENTI? Një motor që funksionon me shpejtësi të plotë, një përshpejtues shumë i ndjeshëm, dhe frena që ende nuk funksionojnë!

Me botimin Nuk KUPTOHEMI më! le të zbulojmë se çfarë ndodh në kokën dhe trupin e adoleshentit tonë, le të eksplorojmë fuqitë tona të prindit për të vepruar me ndjeshmëri, dashuri dhe me drejtësi.

Isabelle Filliozat, psikoterapiste, shkrimtare, dhe Anouk Dubois psikomotriciene, ilustruese, janë autoret e librave bestseller: Kam provuar gjithçka! dhe Ai më kërkon!, të cilët zbulojnë prindërimin pozitiv.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages252
ISBN9789928341129
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrena Barjami
I ri1