Femijet nuk duan psikolog. Duan prinder! View larger

Femijet nuk duan psikolog. Duan prinder!

Nikos Sideris A-002772

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër për raportet e sotme prindër-fëmijë, që u drejtohet prindërve të zakonshëm, të cilët brenda familjeve të zakonshme rrisin fëmijë të zakonshëm. Një letër në mirëbesim drejtuar prindërve që mendojnë.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 other products in the same category:

More info

"Familja nuk është një e tërë e padiferencuar. Po nuk është as një fushë ku të gjithë lojtarët bëjnë gjithçka - edhe rolin e portierit, edhe rolin e mbrojtësit, edhe në qendër të fushës, edhe në sulm, edhe zëvendësues në pankinë, edhe trajner, edhe gjyqtar… Në një shtëpi bashkëbanojnë trupa, fantazi, lëvizje, fjalë, ndjenja, mendime, vende dhe sende të ndryshme…

Dhe padyshim në këto rrethana janë prindërit ata që luajnë rolin e tyre të rëndësishëm e të pazëvendësueshëm. Në mënyrë të pashmangshme këta prindër hasin vështirësi, dyshime, probleme, ndoshta edhe udhëkryqe në raportet dhe marrëdhëniet me fëmijët e tyre.

Në mjaft raste ata ndiejnë se dijet dhe njohuritë, mënyrat dhe fuqitë e tyre nuk mjaftojnë. Dhe gjithnjë e më shpesh shtrojnë pyetjen: “Mos vallë fëmija ka nevojë për psikolog?”

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages136
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKleo Lati